51 AUKCJA - SZTUKA, KOLEKCJONERSTWO, BIBLIOFILSTWO, OPRAWY ARTYSTYCZNE180.
BOUCHOT, Henri - Catherine de Médicis. Paris 1899, Goupil et Cie. 33 cm, s. [4], 181, [2], k. tabl. [44] z ilustr. (w tym kolor., heliograwiury) ; opr. artystyczna luksusowa sygn. Lucien Durvand : czerwony marokin bogato wyzłocony na całej powierzchni, z głębokimi tłoczeniami i... [więcej]
3 000.00 zł
Wyd. artystyczne ukazało się w nakł. 1000 egz. numerowanych na grubym papierze czerpanym z manufaktury braci Blanchet i Klébera ; egz. nr 12. Wyd. 1 książki franc. historyka Henri Bouchota (1849-1906), poświęcone królowej Francji... [więcej]
181.
BUŁHAK, Jan - Dwadzieścia sześć lat z Ruszczycem. Wilno 1939, Stanisław Turski. 31 cm, s. 281, [5], k. tabl. [22] z ilustr. kolor., s. tabl. [28] z ilustr. ; opr. : pł. ze złoceniami na grzbiecie, zachowane lico okł. wyd.
600.00 zł
Odb. z wydawnictwa zbiorowego "Ferdynand Ruszczyc : życie i dzieło", okł. proj. Edward Kuczyński, układ ilustr. i reprodukcje fotograficzne dzieł Ruszczyca oraz zdjęcia z natury wykonał Jan Bułhak, całość na papierze... [więcej]
182.
[CHODOWIECKI, Daniel] Chodowiecki's illustrationen zu den deutschen Klassikern / hrsg. von Paul Landau. 2. Aufl. Berlin 1920, Verlag Julius Bard. 18 cm, s. 15, [1], k. tabl. [1] z ilustr., s. [2], 48 z ilustr. ; opr. wyd. : kart. Bards Bücher der Kunst ; Bd. 5.
40.00 zł
Prace graficzne Daniela Chodowieckiego do niem. Literatury pięknej. Ślady pęknięć na grzbiecie, poza tym stan bardzo dobry.
183.
[CHODOWIECKI, Daniel] Daniel Chodowiecki : grudzień 1951 - styczeń, luty 1952 roku / Muzeum Pomorskie w Gdańsku ; [katalog oprac. Anna Gosieniecka]. Gdańsk 1951, Muzeum Pomorskie. 21 cm, s. 94, [2], k. tabl. [28] z ilustr.
60.00 zł
Katalog 759 prac artysty : rycin, obrazów olejnych, pasteli i rysunków, rycin wykonanych wg jego rysunków, pol. uczniów i naśladowców Chodowieckiego oraz jego portretów. Stan bardzo dobry.
184.
FUNCK-BRENTANO, Frantz - La Régence 1715 - 1723. Paris 1909, Goupil Cie, Éditeurs-Imprimeurs. 33 cm, s. [4], 220, [1], k. tabl. [53] z ilustr. (w tym kolor., heliograwiury) ; opr. artystyczna : skóra czerwona z głębokimi, złoconymi tłoczeniami (szczególnie na 6-polowym grzbiecie), na obu... [więcej]
2 000.00 zł
Wyd. 1. Książka ukazała się w nakł. 500 egz. numerowanych na papierze ręcznie czerpanym z manufaktury w Rives, w opr. artystycznej przypisywanej Lucienovi Durvandovi (1852-1924). Monografia franc. historyka i bibliotekarza Frantza... [więcej]
185.
[GLIWA, Stanisław] Stanisław Gliwa 1910-1986 : polski artysta książki na obczyźnie. Toruń 1987, Wydawnictwo Książnicy Miejskiej im. M. Kopernika ; Towarzystwo Bibliofilów im. J. Lelewela. 30 cm, s. [19] + Bibliografia wydawnictw i druków artystycznych Stanisława Gliwy s. [12], k. tabl. [1] z ilustr., ilustr. w tekście.
50.00 zł
Nakł. 300 egz., oprac. graficzne Zygfryda Gardzielewskiego, nota wydawcy i red. Tadeusza Zakrzewskiego, teksty Romana Tomaszewskiego, Andrzeja Kłossowskiego i Edmunda Puzdrowskiego. Stan więcej niż dobry.
186.
[INTROLIGATORSTWO : Poznań] A. Andersch Buchbinderei. [Wzornik materiałów introligatorskich Alfreda Anderscha, działającego w Poznaniu na przełomie XIX/XX w., pracownia przy Belinerstr. 3 (obecnie 27 grudnia). 23 cm, k. [11] - gruby kart., w tym s. [17] z próbkami skór, płócien i papierów ; opr. : pł. ze złoconym tyt.
300.00 zł
Alfred Andersch był mistrzem introligatorskim, wzornik zawiera ok. 100 próbek materiałowych dostępnych w jego pracowni, zwraca uwagę bogaty wybór skór i dekoracyjnych papierów na wyklejki. Stan więcej niż dobry. Rzadkość.
187.
JĘDRZYŃSKI, Zefiryn - Włoskie niebo Kopernika. Toruń 1980, Towarzystwo Bibliofilów im. J. Lelewela. 24 cm, s. 34, [5], ilustr.
70.00 zł
Nakł. 200 egz. numerowanych ; egz. nr 5 z autografem autora (na skrzydełku obwoluty). 49 publikacja Tow. Bibliofilów im. J. Lelewela w Toruniu, w układzie i oprac. graficznym Zygfryda Gardzielewskiego. Ilustr. z widokami miast włoskich i... [więcej]
188.
KATALOG dawnych map Rzeczypospolitej Polskiej w kolekcji Emeryka Hutten Czapskiego i w innych zbiorach. T. 1, Mapy XV-XVI wieku / oprac. Wojciech Kret. T. 2, Mapy XVII wieku / oprac. Teresa Paćko, Danuta Stachnal- Talanda, Ewa Gołąb-Jankowska. Wrocław 1978-1992, Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wyd. PAN. 33 cm, s. 164, k. tabl. rozkł. 37 z... [więcej]
800.00 zł
Komplet, więcej nie ukazało się. Szczegółowy katalog znakomitego zbioru Emeryka Hutten-Czapskiego (1897-1979), który na wychodźstwie stworzył kolekcję liczącą 772 map dawnych ziem pol. od XV do połowy XIX w. W t. 1 do opisu 82... [więcej]
189.
KATALOG wystawy sztuki współczesnej : urządzonej staraniem Towarzystwa Dziennikarzy Polskich i Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, na dochód Funduszu Wdów i Sierot po Dziennikarzach Polskich. Lwów 1913, Księgarnia Gubrynowicza i Syna. 25 cm, s. 33, [3], s. tabl. [58] z ilustr.
120.00 zł
Katalog przeszło 200 prac, w większości obrazów, poza tym rzeźb, kilimów i witraży, wśród wystawiających pierwszorzędne nazwiska sztuki pol. oraz artyści dzisiaj nieco zapomniani, liczne ilustr., ładna secesyjna okł. Ubytki okł. na... [więcej]
190.
KURKOWA, Alicja - Gdański ekslibris XV-XVIII wieku : katalog wystawy, Ratusz Głównego Miasta, maj-grudzień 1978 / oprac. … Gdańsk 1978, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Gdańsku. 25 cm, s. 40, [7], s. tabl. 60 z iustr.
50.00 zł
Odb. 500 egz. w Oficynie Drukarskiej Książnicy Miejskiej im. M. Kopernika w Toruniu, oprac. graficzne Zygfryda Gardzielewskiego. Szczegółowe opisy, wszystkie ekslibrisy reprodukowane, stan bardzo dobry.
191.
LE LIVRE d’Eros : 100 gravures, monotypes et gouaches de P. Y. Trémois : poemes de Conon de Bethune [et al.] ; avec un texte nouveau de Marcel Béalu, une étude inédite de René Barotte et la participation de Henry Montherlant et Jean Rostand. Paris 1970, Club du Livre. 34 cm, s. 268, [4], ilustr. całostr. 100 + k. tabl. [88] z ilustr., w tym 1 oryg.... [więcej]
1 500.00 zł
Księga Erosa - wydawnictwo artystyczne, jeden z 245 egz. na papierze czerpanym z Arches, numerowanych od VI do CCLI, z jedną oryg. grafiką i dodatkowymi tabl. z ilustr. (une suite) na welinie. Egz. nr LXXX podpisany przez P.-Y. Trémois. Teksty... [więcej]
192.
ŁYSIAK, Waldemar - Patriotyczne empireum bibliofilstwa czyli przewodnik po terenach łowieckich Bibliofilandii tudzież sąsiednich mocarstw. T. 1-2. Warszawa 2004, Wydawnictwo Nobilis. 24 cm, s. 344 ; [345]-688 ; liczne ilustr. ; opr. wyd. : psk. ze złoceniami na grzbietach, etui wyd.
500.00 zł
Opus magnum pol. bibliofilstwa : obszerne, niezwykle bogato ilustr. opisanie wyjątkowego zbioru poloników - najcenniejszej kolekcji prywatnej w Polsce, dokumentującej piękno pol. książki i szerzej bogactwa kultury pol., a jednocześnie... [więcej]
193.
NOLHAC, Pierre de - Louis XV et Madame de Pompadour. Paris 1903, Goupil et Cie. 32,5 cm, s. [4], 205, [2], k. tabl. [42] z ilustr. (w tym kolor.), ilustr. w paginacji ; opr. lususowa artystyczna z epoki sygn. Marius Michel : marokin czerwony z wyzłoconymi głębokimi tłoczeniami na 6-polowym... [więcej]
2 500.00 zł
Odb. 800 egz. numerowanych na welinie z manufaktury w Rives ; egz. nr 215. Luksusowo wyd., zbytkowna księga poświęcona królowi Francji Ludwikowi XV i jego kochance Jeanne Antoinette Poisson (po mężu Le Normant d'Étiolles), która do... [więcej]
194.
NOLHAC, Pierre de - Louis XV et Marie Leczinska [!]. Paris 1900, Goupil et Cie. 32,5 cm, s. [4], 189, [2], k. tabl. 41 z ilustr. (w tym kolor.), 8 ilustr. w tekście; opr. artystyczna z epoki, sygn. L. Durvand i J. Fau : skóra czerwona z bogato wyzłoconymi głębokimi tłoczeniami na okł. i... [więcej]
2 500.00 zł
Odb. 1000 egz. numerowanych na welinie z manufaktury w Rives ; egz. nr 716. Obszerna, efektownie wyd. biografia króla Francji Ludwika XV i jego żony, królowej Marii Leszczyńskiej, córki króla Polski Stanisława Leszczyńskiego, wzbogacona... [więcej]
195.
PAWELEC, Władysław - Privat 1-5 : special collection 24 photo lithos : Imagena ; Lulu ; Frivol ; Romantic ; Silvia. Nürnberg 1983-1984, DMK-Verlag. 39,5 cm, s. [8], k. tabl. [24] z ilustr. ; s. [8], k. tabl. [24] z ilustr. ; s. [8], k. tabl. [24] z ilustr. ; s. [8], k. tabl. [24] z ilustr. ; s. [8], k. tabl. [24] z ilustr. kolor. ; razem opr. : skóra,... [więcej]
2 000.00 zł
Władysław Pawelec (1924-2004) - pionier fotografii o tematyce erotycznej w Polsce, artysta mieszkał i pracował w Warszawie, należał do ZPAF, posiadał własny, rozpoznawalny styl, publikował swe prace m. in. w USA. Komplet pięciu... [więcej]
196.
[PROGRAM teatralny] Jakub Offenbach "Życie paryskie" : operetka w pięciu aktach, libretto wg Meilhaca i Halevy'ego napisał Władysław Krzemiński / [oprac. literackie Jerzy Waldorff i Józef Słotwiński]. Warszawa 1955, Państwowa Operetka. 24 cm, s. [32], ilustr. (w tym kolor.).
60.00 zł
Projekty okł. i plansz (łącznie 5 całostr.) oraz przerywników Maja Berezowska, liczne barwne reklamy z elementami graficznymi (w tym telewizora!), dokumentalne zdjęcia, całość z rozmachem, atrakcyjna, w oprac. Lecha Zahorskiego,... [więcej]
197.
[RUPNIEWSKI, Jerzy] Twórczość plastyczna Jerzego Rupniewskiego. Bydgoszcz 1986, Kujawsko-Pomorskie Towarzystwo Kulturalne. 19 cm, s. 52, ilustr. (w tym kolor.).
60.00 zł
Jerzy Rupniewski (1888-1950) - studiował malarstwo w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie oraz rzeźbę w Monachium, związany przede wszystkim z Bydgoszczą. Tekst Mariana Turwida „Canaletto z nad Brdy”, zdjęcia i slajdy prac artysty wykonał... [więcej]
198.
RUSSISCHE Münzen des 14.-18. Jahrhunderts : Dubletten russischer Museen / die Sammlung wurde in Moskau durch Sachverständigen für Numismatik Experten A. Tolmatscheff-Sosnowski und Numismatiker A. Werschinin zusammengestellt. [...] Frankfurt Main 1932, Adolph Hess Nachfolger. 27 cm, s. [2], 53, [3], k. tabl. 11 z... [więcej]
100.00 zł
Katalog aukcji ros. monet - dubletów z tamtejszych muzeów, która odbyła się 25 kwietnia 1932 r., zawiera łącznie blisko 2000 numizmatów. Zabrudzenia okł., poza tym stan dobry.
199.
SICHULSKI, Kazimierz - Karykatury współczesne : legiony, politycy, literaci, malarze, aktorzy. Kraków [ok. 1919], skł. gł. Księgarnia J. Czerneckiego. 20 cm, s. 38, s. tabl. [63] z ilustr., ilustr. w paginacji.
70.00 zł
Kazimierz Sichulski (1879-1942) - wybitny malarz, karykaturzysta, rysownik i grafik, prof. ASP w Krakowie. Teksty Artura Schrödera i Władysława Kozickiego poświęcone rozwojowi karykatury i karykaturom Sichulskiego, wsród sportretowanych... [więcej]
200.
SOPOĆKO, Konstanty Maria - Pojazdy w dawnej Warszawie. Toruń 1979, Towarzystwo Bibliofilów im. J. Lelewela. 24 cm, s. 15, [1], ilustr. (linoryty).
60.00 zł
Nakł. 200 egz. numerowanych; egz. bez nr-u. 47 publikacja Tow. Bibliofilów im. J. Lelewela wyd. z okazji pobytu K. M. Sopoćki w Toruniu, zawiera 7 linorytów artysty, oprac. graficzne Zygfryda Gardzielewskiego. Stan bardzo dobry.
201.
SROCZYŃSKA, Krystyna - January Suchodolski. Wrocław 1961, Zakład Narodowy im. Ossolińskich. 25 cm, s. 246, [4], s. tabl. [107] z ilustr. Źródła do Dziejów Sztuki Polskiej ; t. 12.
80.00 zł
Podstawowa monografia artysty (1797-1875), katalog przeszło 350 prac, obszerne adnotacje, bibliografia, liczne ilustr. Obw. lekko uszk., stan dobry.
202.
VORBERG, Gaston - Antiquitates eroticae : Ergänzungsband zu dem Werke Museum eroticum Neapolitanum. B. m., r. i wyd. [autor, ok. 1911]. 29 cm, s. [2], 91, k. tabl. [36] z ilustr. (w tym kolor.) ; opr. z epoki : psk. z szyldzikiem i złoceniami na grzbiecie.
200.00 zł
Starożytności erotyczne - suplement do dzieła Museum Eroticum Neapolitanum (również bez adresu wydawniczego, miejsca i roku, najprawdopodobniej edycja prywatna). Książka zawiera teksty objaśniające i podobizny zabytków sztuki i... [więcej]
203.
[WYCZÓŁKOWSKI, Leon ] Borucka, Aurelia - Katalog dzieł Leona Wyczółkowskiego znajdujących się w zbiorach Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy : w setną rocznicę urodzin 1852-1952 / [oprac. …]. Bydgoszcz 1952, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego. 21 cm, s. 111, [3], k. tabl. [28] z ilustr.
70.00 zł
Katalog przeszło 400 obrazów, grafik i rysunków. Stan więcej niż dobry.
204.
[WYCZÓŁKOWSKI, Leon] Dzieła Leona Wyczółkowskiego : wystawa zorganizowana pod protektoratem Pana Ministra Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego prof. dra Wojciecha Świętosławskiego otwarta w 85 rocznicę urodzin artysty / Muzeum Miejskie w Bydgoszczy. Bydgoszcz 1937, Muzeum Miejskie.... [więcej]
40.00 zł
Przedmowa Mariana Turwida, 129 prac graficznych. Stan więcej niż dobry.