NOLHAC, Pierre de - Louis XV et Madame de Pompadour. Paris 1903, Goupil et Cie. 32,5 cm, s. [4], 205, [2], k. tabl. [42] z ilustr. (w tym kolor.), ilustr. w paginacji ; opr. lususowa artystyczna z epoki sygn. Marius Michel : marokin czerwony z wyzłoconymi głębokimi tłoczeniami na 6-polowym grzbiecie, zwięzy wypukłe, dublury na wszystkich krawędziach obwiedzione szeroką, wyzłoconą skórą, wyklejki jedwabne, zdublowane marmoryzowanymi papierowymi, krawędzie zaakcentowane liniowym złoceniem, obcięcia k. złocone, zachowana okł. wyd.