BOUCHOT, Henri - Catherine de Médicis. Paris 1899, Goupil et Cie. 33 cm, s. [4], 181, [2], k. tabl. [44] z ilustr. (w tym kolor., heliograwiury) ; opr. artystyczna luksusowa sygn. Lucien Durvand : czerwony marokin bogato wyzłocony na całej powierzchni, z głębokimi tłoczeniami i powtarzającym się przeplatanym monogramem HCC (Henri i Catherine), grzbiet 5-polowy, zwięzy wypukłe, dublury obramowane obszernie marokinem bogato wyzłoconym, krawędzie opr. obrysowane liniowym złoceniem, ozdobne, marmoryzowane i zdublowane wyklejki, górne obcięcie k. złocone, zachowana okł. wyd.