51 AUKCJA [poz.186] [INTROLIGATORSTWO : Poznań] A. Andersch Buchbinderei. [Wzornik materiałów introligatorskich Alfreda Anderscha, działającego w Poznaniu na przełomie XIX/XX w., pracownia przy Belinerstr. 3 (obecnie 27 grudnia).
pozycja 186.
300.00 zł
[INTROLIGATORSTWO : Poznań] A. Andersch Buchbinderei. [Wzornik materiałów introligatorskich Alfreda Anderscha, działającego w Poznaniu na przełomie XIX/XX w., pracownia przy Belinerstr. 3 (obecnie 27 grudnia). 23 cm, k. [11] - gruby kart., w tym s. [17] z próbkami skór, płócien i papierów ; opr. : pł. ze złoconym tyt.
Alfred Andersch był mistrzem introligatorskim, wzornik zawiera ok. 100 próbek materiałowych dostępnych w jego pracowni, zwraca uwagę bogaty wybór skór i dekoracyjnych papierów na wyklejki. Stan więcej niż dobry. Rzadkość.