Wyszukiwarka zaawansowana
RAZEM: 0.00 zł

51 AUKCJA [poz.150] LEM, Stanisław - (1) Szpital przemienienia. (2) Wśród umarłych. (3) Powrót. (4) Astronauci. (5) Obłok Magellana. (6) Dialogi. (7) Dzienniki gwiazdowe. (8) Śledztwo. (9) Eden. (10) Powrót z gwiazd. (11) Pamiętnik znaleziony w wannie. (12) Opowiadania. (13)

pozycja 150.
6 500.00 zł

LEM, Stanisław - (1) Szpital przemienienia. (2) Wśród umarłych. (3) Powrót. (4) Astronauci. (5) Obłok Magellana. (6) Dialogi. (7) Dzienniki gwiazdowe. (8) Śledztwo. (9) Eden. (10) Powrót z gwiazd. (11) Pamiętnik znaleziony w wannie. (12) Opowiadania. (13) Kraków 1965-1978, Wydawnictwo Literackie. 20 cm, s. 213, [3] ; 238, [2] ; 298, [2] ; 314, [2] ; 400, [4] ; 421, [3] ; 330, [2] ; 213, [2] ; 255, [1] ; 237, [2] ; 199, [1]; 288, [4] ; 368, [4] ; 149, [3] ; 340, [4] ; 579, [1] ; 298, [1] ; 417, [3] ; 385, [2] ; 450, [2] ; 578, [2] ; 316, [4] ; 335, [1] ; 360, [4] ; 273, [3] ; 145, [3] ; 208, [4]. Oprawa artystyczna jednolita : półskórek, wszystkie krawędzie książek ręcznie barwione i malowane, całość w kartonowym pudełku.
Komplet wyd. 1 zbiorowego dzieł Stanisława Lema w 27 wol., pierwsze 3 tomy tworzą cykl „Czas nieutracony”, cztery tytuły to pierwodruki: „Wysoki zamek; Wiersze młodzieńcze”, „Cyberiada”, „Rozprawy i szkice” oraz „Suplement”. Całość w jednolitej oprawie wg koncepcji Dariusza Pączkowskiego utrzymana w kolorystyce czerni i czerwieni dającej efekt harmonii, na indywidualnie wykonanych wyklejkach liternictwo nawiązujące stylistycznie do grafiki stron tytułowych, obcięcia kart na całej powierzchni malowane motywem rozgwieżdżonego nieba, na czarnych grzbietach tyt. książek oraz kolejny numer tomu, pudełko (na zewnątrz czarne, wewnątrz czerwone) dwustronnie „otwarte”, tak, iż widoczne są grzbiety i verso malatura. Oprawę wykonała pracownia introligatorska Librarium. W „Obłoku Magellana” brak karty przedtytułowej, w pięciu tytułach pieczęć, poza tym stan bardzo dobry. Wyjątkowy, indywidualny komplet. Z księgozbioru Dariusza Pączkowskiego.
strony internetowe Bydgoszcz